Açlık Grevi Basın Açıklamalarına Çağrı
Açlık grevleriyle ilgili İzmir'de 09 Kasım, İstanbul ve Ankara'da 11 Kasım'da yapılacak olan basın açıklamalarının duyurusunu aşağıda bulabilirsiniz.

SAVAŞIN AÇTIĞI YARALARI BİZ KAPATAMAYIZ
ÖLÜM DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ !

 12 Eylül 2012 tarihinde Abdullah Öcalan’ın tecritinin sonlandırılması ve anadilde eğitim ve savunma hakkının verilmesi talepleriyle açlık grevi başlatan direnişçilerin eylemi 59 gününde. Mide bulantıları, kusma, bilinç kaybı, idrarda kan , sese karşı aşırı hassasiyet gibi sağlık problemleri yaşandığı bildirilirken devlet sokaklarda direnen eylemcilere biber gazları ile müdahale ederek direnişi görmezden gelmeye devam ediyor.

 Biliyoruz ki böyle süreçlerde ve sonrasında devlet bizden halka verdiği zararları bilgi ve mesleklerimizi kullanarak ört bas etmemizi bekler. Ruh sağlığı çalışanları olarak bizler savaşın açtığı yaraları kapatma yetimizin olmadığını biliyoruz. Yaraların oluşmaması için mücadele ediyor ve devletin topluma verdiği hasarları bireye indirgemeyi reddediyoruz.İnsana dair ve insan için bilgi üreten bizler açılan yaraların daha fazla derinleşmesini, ürettiğimiz bilgilerin devletin savaş politikalarının bir parçası haline gelmesini istemiyoruz. İnsanı ve yaşamı önemsiyoruz ve devleti her türlü oyalamadan uzak durarak bir an önce sorumluluk almaya çağırıyoruz. Çözümsüzlük döngüsünden kurtulmak, ölüm yerine çözüm talep etmek, insanı ve yaşamı korumak için ruh sağlığı çalışanları, sağlık çalışanları ve sosyal bilimciler olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de basın toplantısı ve basın açıklamaları düzenleyeceğiz.

Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP)

Ankara – Basın AçıklamasıKatılan kurumlar: TODAP AnkaraYer: Sincan Cezaevi ÖnüTarih ve zaman: 11 Kasım, 16.00İletişim: Ayla Yılmaz - 05057046727 İzmir – Basın ToplantısıKatılan kurumlar: TODAP İzmirYer: Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) İzmirTarih ve zaman: 09 Kasım, 11.00İletişim: Duygu Öz - 05073404527
İstanbul – Basın AçıklamasıKatılan kurumlar: TODAP İstanbul, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İstanbul Şubeleri, Sosyoloji Mezunları Derneği (SOMDER)Yer: Bakırköy Kadın Cezaevi ÖnüTarih ve zaman: 11 Kasım, 12.30İletişim: Damla Şahin – 05372474626, Baran Gürsel - 05332658986
09 Kasım 2012
Twitter
Facebook
© Copyright 2013 - TODAP