Kampanyaya Devam: Yasağı Kaldır! Qedexeyê Rakin! Lift The Curfew!

Sokağa çıkma yasakları sürüyor, işkence sürüyor. İnsan olarak insanlığa karşı işlenen suçların karşısında yer almak, bu  suça karşı içinde bir rahatsızlık taşıyanlara ulaşabilmek ve dayanışma ve umudun kapısını aralama girişimlerine katılan ellerden biri olabilmek için başlattığımız #YasağıKaldır kampanyasına devam ediyoruz.


Katılım sayısı 12000'i aşan kampanyanın sesini yükseltmek ve onu daha çok yayabilmek için şu yollarla katkı sunabilirsiniz:


-Web sitemizde bu duyurunun yer aldığı sayfanın ekinde bulabileceğiniz ve kampanya sayfasına ulaşımı kolaylaştıracak sticker örneklerini kullanıp kampanya tanıtımını devam ettirerek,


-Bir kağıda, kartona ya da neye isterseniz #Yasağı Kaldır yazıp, altına da istediğiniz mesajı yazarak fotoğrafını çekip sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanmak üzere resmi todap.der@gmail.com adresine göndererek veya kendi hesaplarınızdan yayınlayarak.


İnsanlığa karşı bir suç olarak yürürlükte olan yasaklara karşı olan her insanın bu konuda yapabileceği birşey vardır. Gelin, birlikte umudun ve dayanışmanın kapısından daha çok ışık girmesini sağlayalım.


Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP)


***


Curfews continue, torment continues.

Hence, we continue our campaign #LiftTheCurfew we started to  confront the crimes against humanity as a human being, to reach out to people who feel uncomfortable about this crime and to be among the hands joining the efforts of giving way to solidarity and hope.

 

To raise the voice of and to spread this campaign with exceeding 12000 petitioners, you can:


- Continue promoting the campaign by using the sticker templates which can be found on our website. The sticker templates aim to ease the accessibility to the campaign.


- Write #LiftTheCurfew and/or #YasağıKaldır combined with your message on a paper, a banner or whatever you would like and send a photo to our official e-mail: todap.der@gmail.com or spread the photo with the hashtags via your accounts.

 

Any person against the curfews which is regulated as acrime against humanity can have something to do about it. Join us in our effort of letting more lights through the door of hope and solidarity

 

Association of Psychologists for Social Solidarity 


***


Qedexeya derketina derve didome, îşkence didome. Ji bo li dijî van sûcên ku li mirovatîyê tên kirin bisekinin, li dijî vê sûcê dengê piştgirî û hêviyê bilindtir derxînin helmeta #YasağıKaldır ku me da destpêkirin berdewam dike. 


Ji bo belavkirina helmetê, ku beşdarbûna wê 12000'i derbas kiriye, hûn karin bi van rêyan beşdariya wê zêdetir bikin:

- Hûn karin mînakên stickeran ji sîteya me înternetê pêde bikin û ji bo danasîna helmetê bikar bînin.

-Hûn karin li ser kaxiz an kartonekî li gor dilê xwe, #YasağıKaldır û li bin wê peyamekî binivîsinin, ji bo ser medyaya civakî bê xuya kirin bişînin koma me ya fermî todap.der@gmail.com an ji hesabên xwe yên medyaya civakî parve bikin.


Qedexeyên ku tên kirin li dijî mirovatiyê wekî sûcekî tê meşandin. Li hember vê sucê helbet herkes dikare tiştekî bike. Werin, em pevre deriyê hêvî û piştgiriyê bêtir ronak bikin.


Komeleya Derûnnasên Ji Bo Piştgiriya Civakî Twitter
Facebook
© Copyright 2013 - TODAP