Üyemiz Şeyda Kara’ nın ve Haksızlık Yaşayan Meslektaşlarımızın YanındayızDarbe girişiminin ardından devlet kurumlarında başlayan soruşturma ve görevden uzaklaştırmaya maruz kalan bir dernek üyemiz bulunmaktadır. Aynı zamanda Diyarbakır'da “yanlışlıkla” görevinden uzaklaştırılan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilri Sendikası (SES) üyeleri ve çalıştığı üniversitenin faaliyetine son verilmesi sonucu işsiz kalanlar arasında meslektaşlarımız da vardır.


Derneğimizin üyesi olan ve MEB’e bağlı çalışıp cemaatle ilişkisi olmadığı herkesçe bilinen Eğitim-Sen üyesi meslektaşımız Şeyda Kara, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde yapılanan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) sosyal medya üzerinden propagandasını yaptığı, finansal destek sağladığı, doğrudan ya da dolaylı yardımda bulunmak suretiyle işbirliği içerisinde olduğu” iddiasıyla hem haksız yere işinden edilmekte hem de cemaat üyesi olmakla itham edilerek profesyonel ve kişisel ilişkileri açısından çok zor durumda bırakılmaktadır. Görevinden uzaklaştırılarak hakkında soruşturma başlatılan Şeyda Kara, aktif bir TODAP üyesi olup; düşünce yapısı gereği kendisinin iddia ile ilişkisinin olmasının ve cemaati desteklemesinin mümkün olmadığına dernekle yıllardır sürdürdüğü ilişki içerisinde ve yakın ilişkilerimiz sonucunda, net bir şekilde şahit olunmuştur. Şeyda, darbe başta olmak üzere herhangi bir anti-demokratik hareketi benimsemeyecek kadar barışçıl ve eşitlikçi bir insandır. Arkadaşımızın hayatını alt üst eden asılsız suçlamanın bir an önce geri alınmasını, yapılan hatanın bir an önce düzeltilmesini ve hakkındaki soruşturmanın sona erdirilerek kendisinin görevine iade edilmesini istiyoruz. TODAP olarak üyemiz Şeyda Kara'nın yanındayız.


Aynı zamanda SES'in itirazı sonucu görevden alınmalarında “yanlışlık” olduğu fark edilip geri alınacakları söylenen meslektaşlarımızın göreve iade edilme durumlarının bir an evvel netleştirilmesi ve bu hatanın telafi edilmesi gerektiğini yineliyoruz. Hem SES'li meslektaşlarımıza hem de akademik faaliyet, eğitim ve meslek icrası amaçlarıyla bazı üniversitelerde çalışan ama çalıştıkları üniversitelerin faaliyetine son verilmesi üzerine işsiz kalan meslektaşlarımıza da dayanışma duygularımızı sunuyoruz.


Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP)

Twitter
Facebook
© Copyright 2013 - TODAP